"Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem,

a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem." C.G.Jung ...

O MNIE

START

KONTAKT

WARTO WIEDZIEC

OFERTA

 

 Każdy może dostrzec wiele rzeczy, których zwykle nie dostrzega.

           Milton Erickson

 

 Wielu osobom terapia kojarzy się z długimi i częstymi spotkaniami, w czasie których pacjent leży na kozetce opowiadając swoje historie, a siedzący z tyłu, wszystkowiedzący terapeuta milczy i przytakuje, od czasu do czasu zadając zagadkowe pytania.

Taki obraz może wywoływać uzasadniony opór, niechęć  i lęk.

  W moim gabinecie nie ma kozetki, jest za to przestrzeń umożliwiająca ruch w trakcie sesji, są zabawki i obiekty natury (kamienie, kwiaty, liny) potrzebne do pracy symbolicznej. Zapraszam bowiem państwa do skorzystania z terapii w nurcie ericksonowskim, w której praca psychoterapeutyczna nastawiona jest na wywołanie zmiany poprzez uruchomienie zasobów tkwiących w człowieku, rozpoznanie jego ograniczeń i otworzenie dostępu do konstruktywnych aspektów nieświadomości. Nieświadomość rozumiana jest jako ogromny magazyn informacji, które każdy z nas zdobył drogą uczenia. Można do niej dotrzeć poprzez metafory, opowieści, anegdoty i bajki, a także przy wykorzystaniu hipnozy, która w ujęciu ericksonowskim jest dialogiem, transową rozmową (a nie, jak w ujęciu klasycznym, biernym programowaniem pacjenta w celu usunięcia objawu).

  Zapraszając Państwa do swojego Gabinetu mam do zaproponowania pracę opierającą się głównie na teraźniejszości i zmierzającą ku przyszłości, dopasowaną do indywidualności pacjenta, rodzaju problemu, z którym się  zgłosił i jego celów. Cel terapii jest osiągnięty wtedy, gdy wystąpi zmiana, jakiej on pragnął. Obowiązuje zasada minimalizmu—potrzebne jest tyle zmiany, aby pacjent jak najszybciej wrócił do równowagi w życiu i zaczął radzić sobie sam. Terapia może więc trwać bardzo krótko (w przypadku nastawienia na rozwiązanie doraźnego problemu) lub długo (w przypadku  złożonych chorób).

  Preferowanym przeze mnie modelem pracy jest podejście Ericksonowskie, ale  uwzględniam również elementy terapii behawioralnej, poznawczej i systemowej.

 Z wykształcenia jestem pedagogiem resocjalizacyjnym, ukończyłam liczne szkolenia z zakresu psychoterapii:4-letnie Całościowe Szkolenie Podyplomowe Przygotowujące

 do Uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi,

 2-letnie szkolenie „Systemowa Psychoterapia Rodzin” (Instytut Psychiatrii i Neurologii Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie), „Terapia par” (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie), „Wstęp do Hipnozy Ericksonowskiej” i „Hipnoza—warsztaty doskonalące dla zaawansowanych terapeutów” (Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi),  szkolenia z zakresu uzależnień behawioralnych oraz pracy z osobami  uzależnionymi (Fundacja ETOH, Centrum Ekologii Człowieka i Bioetyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie),
2-letni kurs kwalifikacyjny z zakresu socjoterapii pn. Studium Pomocy Psychospołecznej
i Socjoterapii (Ośrodek Metod i Szkoleń Psychospołecznych w Warszawie), a także szkolenie „Mediacje Rodzinne” w Centrum Mediacji Partners Polska.

 Mam doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi oraz całymi rodzinami. Pracuję
 w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

  Prywatnie jestem mamą dorosłego syna, lubię książki (biograficzne i obyczajowe, ale pasjonują mnie również kryminały i sensacje), próbuję swoich sił w zajęciach artystycznych (ceramika, batik, decoupage) - z  różnym rezultatem, ćwiczę jogę, kocham psy, las, staram się żyć blisko natury i w zgodzie z naturą.

Zapraszam do mojego gabinetu. 

                                                                                           Hanna Puch

                                                                                        (tel. 666 047 925)

HANNA PUCH